Tänavaspordiprogramm 2017User's  Erik Naissaar project in the category Sport

Tere!

Olen Erik Naissaar tänavaspordiklubist Neighbar (juriidiliselt Neighbar MTÜ). Olen 17 aastane Pärnu noormees. Välijõusaalides olen treeninud juba 3 aastat alustades täiesti nullist Tõstamaa Keskkoolis internaadis konutades. Olin halvale teele minemas ning avastasin arvutis passides tänavaspordi (inglk. Street Workout). Kuna tegemist on sotsiaalse spordialaga, ehk on kõigile tasuta, siis tegin proovi. Postitasin endast materiali sotsiaalmeediasse, tegin grupeeringu „Neighbar“ ning mind märgati. 2015 aasta sügisel kutsuti mind Maardusse võistlema. Ma polnud seal sugugi edukas, kuid imestuseks kujunes, et Tallinna noormehed hakkasid minuga tihedalt suhtlema ning treeningutele ja võistlustele kutsuma.

Veebruaris tegin otsuse, et korraldan ise spordisündmuse „Pärnu Kevad Battles“ ning hakkasin sebima. Tegin spordiklubi juriidiliseks, hakkasin enda ümber spordisõpru koguma läbi sotsiaalprojekti „Any Given Sunday.“ Kogusin hulganisti vajaminevaid sponsoreid nagu spordisaalid, trükikojad, rõivafirmad, toitlustus, tehnika ja joogifirmad. Vaja oli ka võistlusteks kõlbulikku välijõusaali, seega taotlesin juba varakult omale kahe välijõusaali rajamiseks Pärnu linnalt raha, mille ma ka sain.

Kevade lõpuks oli päike sillerdamas, võistlejad, publik ja meedia kohal ning alustasin oma esimese võistlusega, kus võtsid mõõtu Eesti parimad. Antud üritus andis suure tõuke Eesti tänavaspordile. Tekkisid sportlased ja augusti kuisel võistlusel „Neighbar Cup“ olid kohal Eesti paremik, käputäis uusi sportlasi ja juba ka Soome sportlased. Tihedalt võtab ühendust mõni uus alustaja ja küsib nõu kui ka meedia tunneb huvi aktiivselt, mis teoksil. Olen võistelnud tublisti Eesti Meistrivõistlustel, kus olin 9. koht ning Baltimaade vahelisel võistlusel „Ghetto Games.“ Samuti kutsutakse koolidesse, messidele ja ettevõtluspäevadele enda eduloost ja klubist rääkima. 2017 aastal võistleb Neighbar meeskond Eesti-, Balti- ning Maailma karikavõistlustel.

Tore on, et sain nullist siiani, kus ma hetkel seisan.

Tänavasport - kujutab endast välijõusaalides treenimist ning oma kordinatsiooni harjutuste ehk trikkide üle trumpamist võistlustel. Tegemist on TASUTA spordialaga, mille jaoks ei pea olema teatud treenitus astmel ega kulutama raha jõusaali piletite peale. Keegi ei küsi sinult kellaaega, millal treenida. 2016 aastal oleme Eestis, Eesti Tänavaspordi Föderatsiooniga, propageerinud inimesi treenima nii jõudsalt, et oleme suutnud maastikule ajada sadu noori, vanu ja keskealisi inimesi ning invaliide. Rajame sportimiseks väljakuid ning saavutame sportlaste tasemega edu juba ka Maailmas.

 

Korraldan 2017 aastal Pärnus Tänavaspordi sündmuste programmi, kuhu kuuluvad sündmused "Pärnu Kevad Battles" ning "Neighbar Cup".

 

Pärnu Kevad Battles

Toimub 28.05 Martensi väljakul (Pärnu Keskuse ees), kuhu tooksin mobiilse välijõusaali. Selliseid kasutatakse ka maailmameistrivõistlustel.
Martensi väljakul on ka kerge publikut saada ning ilus ka tagasiside videot teha nii maal kui õhus.
Särtsu tulevad andma tänavatantsukooli Black and Brownie tantsijad.

 

Neighbar Cup

Toimub 27.08 Mai kergliiklustee välijõusaalis. Kõigile meeldib seal just väline looduslähedane tingimus, kus pole maakatteks mitte tartaankate vaid muld ning hubasus.
Tulemas suurepärane filmitehnika, et jäädvustada sealset loodust ja kuurorteid.

Võistlema tulevad osalejad üle Eesti nii Tallinnast, Maardust, Raplast, Jõgevalt, Pärnust, Viljandist, Saaremaalt kui ka Lõuna eesti väiksematest piirkondadest nagu Värska ja Valga. Lisaks Eestlastele võtavad osa ka Soome parimad atleedid. Loodan ka kohale saada Läti paremiku.

Ka publikule on konkurssid, kus võtavad osa lapsed, mehed ja naised. Saab olema meeleolukas.

Toetajad saavad oma kingitused, kui oleme saavutanud soovitud summa, ehk kahe nädala jooksul peale aktiivsusperioodi lõppu läbi pakiautomaatide.

 
2016 aastal toimunud võistlused:
 
Pärnu Kevad Battles 2016:
Neighbar Cup 2016: