Sünnitusabi innovatsioon Eesti ämmaemandusõppesseKasutaja  QUIN-Estonia naisleiutajad projekt kategoorias Kodanikualgatus

Turvaline sünd, kvaliteetne elu!

12.04.2001 alustas tegevust Skandinaavia leidlike naiste võrgustiku QUIN (Qvinnliga Uppfinnare I Norden = Põhjala leidlikud naised) Eesti haruna MTÜ QUIN-Estonia, mille eesmärgid on: anda teada näidete varal naiste loovusest ja nende leiutistest ning aidata igakülgselt kaasa leiutiste kasutusele võtmisele vastastikku.

 

2009. a. pälvis Euroopa Liidu Naisleiutajate ja Innovaatorite Võrgustiku (EUWIIN) Aasta Naisleiutaja 2009 tiitli soomlanna Eija Pessinen oma sünnitusabi kontseptsiooni ja tugiseadme Relaxbirth eest.

(Relaxbirth ja autor Eija Pessinen)

Soome on sünnitusabi ja vastsündinute eest hoolitsemise tulemuste ja oskuste poolest selle ala maailma juhtivate riikide hulgas. Et Soomes leiutatud ja sünnitajate hulgas kiidusõnu pälvinud Relaxbirth’i jõuaks Eesti ämmaemanduse õppesse ja kasutusse sünnitusabis, selle tarvis asutati MTÜ QUIN-Estonia algatusel ja ämmaemandate osalemisel 2015.a. SA Ämmaemanduse õppetooli toetusfond (Reg. 90012797).

Relaxbirth autor Eija Pessinen pani tähele, et ämmaemandad on oma abistavas tegevuses tihti kõveras ja ebamugavas asendis. Paljud ämmaemandad on sunnitud võtma kuudepikkuseid taastumispause selja, õla- ja käeliigeste haigestumiste tõttu.

Relaxbirth sünnituse tugiseade pakub võimalusi ämmaemanda töö ergonoomiat kuni 40% parandada. Seejuures on ämmaemandal ka parem sünnitusprotsessi jälgida ja vajalikul hetkel õigesti ning tõhusalt sekkuda.


(Ämmaemanda tööasendeid)

Eija praktilised kogemused ämmaemandana (Eija on ilmale aidanud üle 2000 lapse) tõid esile ka asjaolu, et naise jõud sünnitamisel raugeb, kui ta üritab horisontaalasendis last välja pressida, sest nii lihtsalt ei ole võimalik oma keha lihaskonda kontsentreeritud jõupingutuseks tööle rakendada ja jõudu õigesti suunata. Tõstespordiga tegelenud Eija teadis oma kogemusest, et inimesel on võimalik oma lihaskonda rakenda kontsentreeritud jõupingutusteks.

Oma lihaste jõudu kontsentreerida ja suunata võimaldab Relaxbirth tugiseade, mis toetab naist sünnitamisel peamiselt vertikaalses asendis. Vertikaalasendi puhul aitab lapse keha raskusjõud omakorda sünnitustegevusele kaasa ja ema saab ennast liigutades ning vajalikke asendeid võttes intensiivselt kaasa töötada lapse sündimisele.

Relaxbirth on loodud asjatundjate kogemustele tuginevalt. Tema arendamisel on kaasa rääkinud sünnitajate soovid ja kogemused, ämmaemandate ja arstide oskused ning teadmised. Lisaks on arvesse võetud eelnevalt kogutud erinevate maade ja põlvkondade sünnitus-teadmised ja –kogemused.

Tootmise ja arendustegevusega tegeleb Relaxbirth Ltd www.relaxbirth.com

Vt video 1 http://www.quinest.ee/relaxbirth-projekt/

On täheldatud, et Relaxbirth toel kulgeb sünnitus kiiremini ja väiksemate traumadega. Selle meetodiga on sünnitanud loomulikul viisil ka enne keisrilõikusega sünnitanud naised. Miks Relaxbirth abil sünnitusprotsess kulgeb loomulikumalt, sellest annab ülevaate lühike video.
Vt video 2 https://www.youtube.com/watch?v=2QosDKhHc8U

Relaxbirth sünnitustugi on juba kasutusele võetud Soomes, Rootsis, Kanadas, USA.s, AÜE-s. Tagasiside ämmaemandatelt ja sünnitanud naistelt on olnud väga positiivne.

Oled muutmas maailma koos meiega, kui aitad kaasa uuenduse sisseviimisele ämmaemandusõppesse kodanikuühiskonna algatuse kaudu.

 

Niipea kui õnnestub koguda vajaminev summa 8 920 € (seadme maksumus, transport, k/m, tasutakse  Relaxbirth Ltd arve, tellitakse transport ning tuuakse esimene Relaxbirth tugiseade Helsingist Eestisse ämmaemandusõppe kasutusse ja käsutusse. Kontseptsiooni ja tugiseadme kasutamise esimesed süvakoolituse kursused korraldatakse ämmaemandatele ja naistearstidele Relaxbirth’i kaastegevusel ja SA korraldamisel koostöös Eesti tervishoiu kõrgkoolidega.

  • 14 hooandjat
  • 332€kogutud 8920€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 02.Mar.2017