Hooandja annab Sulle võimaluse leida oma loovale projektile rahastuse

Kuidas Hooandja töötab

Lihtne valem

Parim viis inspireerida inimesi toetama on neile pakkuda põnevaid autasusid. Olgu nendeks siis piiratud koguses toodetud esemed, erakordsed teenused või sündmused. Ole auhindu välja mõeldes loominguline, sest just need muudavad Sinu projekti rahastajale atraktiivseks. Vähem oluline ei ole ka video. Video tehes ole siiras ja aus, tutvusta ennast ja projekti nii, nagu kõige loomulikum tundub.

Mis on kõik või mitte midagi rahastus?

Hooandjas peab Sinu projekt saama 100% või rohkem rahastatud enne kui projekti lõpptähtaeg saabub. Kui projekt pole selle aja jooksul kogu soovitud summat kogunud, jääb annetatud raha annetajatele alles. Kui aga projekt saab 100% või rohkem soovitud summast, kantakse raha projekti tegijale üle. See on nii, sest keegi ei taha teha oma projekti puuduliku eelarvega ja keegi ei taha rahastada projekti, mis lubatud mahus tehtud ei saa. Seepärast tasub projekti eelarvet tehes realistlik olla ning arvestada miinimumsummaga, millega oma plaani teoks saad teha. Ära unusta, et ka auhinnad on Sulle kulu. 

Mille pealt Hooandja tasu küsib?

Juhul kui Sinu projekt osutub edukaks ja saab 100 või enam protsenti toetust, on Hooandja teenustasu 8% kogu annetusest. Seda tasub silmas pidada projekti eelarvet tehes.

Kas osa projektist saab kuuluma Hooandjale?

Hooandja ei võta projektidelt intellektuaalomandit, kõik mis teed, kuulub Sinule ja ainult Sinule.

Just loovad või kodanikuaktiivsust väljendavad projektid

Hooandja ei ole heategevuslike projektide ja eesmärkide täitmiseks. Toetust väärivaid ettevõtmiseid on palju, ent usume, et loovus ja kodanikualgatus väärivad oma ruumi.

Kuskohast see raha siis tuleb?

Hooandjal on palju sõpru, kelle kaudu info liigub, nendeks on kõikvõimalikud loomingulisi inimesi koondavad organisatsioonid, suhtluskeskkonnad ja ka meedia, kus Hooandja oma win-win olemuse pärast edukalt huvilisi leiab. Kõik saab alguse aga Sinu aktiivsusest, sõpradest ja fännidest kellele Sa oma Hooandjas olevast projektist räägid, kes siis omakorda oma sõpru teavitada saavad. Head ideed levivad kiirelt ja laialdaselt!

Palju ma peaksin toetust küsima?

Kindlasti vähemalt miinimumsumma, mis sul plaani elluviimiseks kulub. Trikk on oma sihtrühma tundmises. Mõtle, kes selleks on ning kuidas Su projekt ja autasud neile meeldida võiks. Ka videos mõtle, et kellega Sa räägid, kas nad on Sinu ealised, mehed või naised?

Kas ma saan koguda rohkem raha kui küsitud?

Igal juhul, projekte saab toetada kuniks projekt on kodulehel aktiivne, ehk siis 2-8 nädalat. See peaks olema piisav aeg, et koguda kokku vajaminev summa. Kui projektil on vaja paari lisapäeva, et koguda vähene puudujääk, teeme kõik, et see ka juhtuks. 

Kas Hooandjat võib kasutada kui laenukeskkonda?

Ei. Hooandja on toetusplatvorm, mis ei ole mõeldud laenude ega investeeringute vahendamiseks.

Aga mu idee pole “suur ja tähtis”. Kas sel on Hooandjas kohta?

Igatahes! Hooandjasse on oodatud kõik loovad ideed, olgu need siis ühe nädalavahetuse ettevõtmised või kuudepikkused projektid, nii eriskummalised kui tõsised, traditsioonilised kui eksperimentaalsed.

Milles peitub eduka projekti saladus?

Publik reageerib kirele, siirusele ning suutlikusele oma plaanid ka ellu viia. Just seda soovitakse näha Sinu videos, samuti tuleb pakkuda loovaid ja õiglaselt hinnatud autasusid.

Kuidas ma projektiga alustan?

Kliki ülal “Alusta oma projektiga” nupul. Küsime Sult seejärel mõned küsimused, veendumaks et Sinu idee sobib Hooandja keskkonda. Vastuse saad meil paari tööpäeva jooksul.

Kas projekti loomine on tasuline?

Projekti ülespanek on Hooandja keskkonda täiesti tasuta. Kui projekt töösse läheb ehk kogud soovitud summa, siis tuleb tasuda Hooandjale 8% kogu toetusest. Hea, kui arvestad selle kohe oma eelarvesse sisse.

Kas ma olen projekti loomiseks sobilik?

Hooandjasse sobiva projekti eest vastutav isik peab olema vähemalt 18-aastane. Muidu meil mingisuguseid piiranguid ei ole, ootame kõiki ja väga!