Tartu Erakooli õpilaste reis UdmurtiasseUser's  Theana Teder project in the category Education

Olen Tartu Erakooli vene keele õpetaja. Õpetajana olen töötanud juba üle 20 aasta, sellest 14 aastat õpetanud vene keelt. Keeleõppe juures olen alati pidanud oluliseks praktilist keelekasutust suhtluskeskkonnas ning seepärast püüan iga õppeaasta sügisel organiseerida reisi Venemaale. Oleme käinud Peterburgis, Moskvas, Petseris, Novgorodis, Pihkvas.

Nüüd on sooviks sõita Udmurtiasse. Oleme sealsetelt sõpradelt Iževski linnast saanud küllakutse ning nüüd olemegi seda reisi planeerimas. Kuna tegu on ka sugulasrahvaga, siis oleme mõlemapoolselt planeerinud kohtumisse omakultuuri tutvustava programmi. Samas on see suurepärane võimalus meie õpilastel praktiseerida oma vene keele oskusi suhtluskeskkonnas, saada keelekasutuse julgust ning kogeda õpitava keele maa kultuuri ja tavasid. Oleme antud reisi planeerinud teostada täiesti omal käel, ilma reisfirmade abita. Reisime valdavalt rongiga, marsruudil Pihkva-Moskva-Iževsk.

Hooandja toetust kasutaksime viisade taotlemiseks ning osaliselt ka sõidukulude katteks. Sest lisaks rongile vajame veel transfeeri Tartust Pihkvasse ja tagasi ning Moskvas peame seiklema metrooga erinevate jaamade vahel.

Reisi kuupäevadeks on planeeritud 15.-21.oktoober 2018.

Jõulukuu algusesse planeeriksime kohtumis- ja tänuõhtu Hooandja toetajatega. Koos piparkooke krõbistades oleks päris tore reisimuljeid jagada/kuulata.