„Rõõmulaul” SoomeKasutaja  Tõnu Sepp projekt kategoorias Kultuurisaadikud

„Rõõmulaul” on muusikaline müsteerium Karl Ristikivi samanimelise romaani põhjal. Vaimuka värssteksti autor on Loone Ots, muusika autor Tõnu Sepp, kunstnik Jana Wolke. Esitab stuudio „Vaikuse Muusika” koos külalistega.  Etendus kestab koos vaheajaga 2:20'.
 
Stuudio „Vaikuse Muusika” tegutseb Tartus Jakobi Mäe Kultuurikoja juures, kuhu kuulub umbes 15 täiskasvanut ja 15 last. Stuudio keskendub muusikale, kus leidub pühadust ja sügavust – enamasti keskaegsele. Stuudio on 10 aasta jooksul korraldanud muusikaõhtuid erineva kavaga, kus alati musitseerivad koos täiskasvanud ja lapsed. „Rõõmulaul” on järjekorras teine etendus, esimene oli liturgiline draama „Taanieli mäng”. Stuudio ajalooliste pillide kollektsioon on Eesti suurim.  Seega on loodud lastele suurepärane arengukeskkond.
 
„Rõõmulaul” on väikese rahva – kõmride - esindaja rändlaulik Davidi isikudraama, taustaks 100-aastane sõda. Ehkki sündmused on 600-aasta tagused, siis on need Ristikivit inspireerinud teemad ja olukorrad ka tänapäeval valusalt aktuaalsed.  
 
Tori harrastusteatrite festivalil 2017 sai etenduse muusika eripreemia. Muusika stiil meenutab keskaja muusikat, kuid plagiaate pole keegi tuvastanud. Samas on kasutatud ka mõningaid  otseseid tsitaate, mis on kavalehel olnud ka märgitud. 
 
Seni on etendust mängitud Eestis menukalt 8 korda. Soome-plaani mõte on selles, et Paltamo ja Suomussalmi kogukonnad on eesti lapsi palju aidanud ja meie etendused seal võiksid olla neile tänutäheks. See reis oleks ka trupile innustuseks. Kuna praeguse seisuga on finantseerimata laevapiletite ost, siis loodame lahkeile annetustele. Aitäh!
 
Kingitused jõuavad annetajaile meie trupi kulleriga.