Social TaxiKasutaja  Oleg Toming projekt kategoorias Kodanikualgatus

Mängi videot

Rakendus „Social Taxi“ on orienteeritud inimestele, kes kasutavad oma igapäevases elus transporti, nii isiklikku, kui ka ühist. Selle rakenduse idee on vähendada autode arvu teedel. Vastavalt sellele väheneb ka ummikute arv ning õhureostus. Autojuhid ja inimesed, kes soovivad kuhugi sõita saavad nüüd võimalust teha koostööd juhul kui neil on üks tee.

Sõita iga päev taksoga võib osutuda päris kulukaks. Samal ajal ülerahvastatud buss on ka karm väljavaade. Kas äkki võiks absoluutselt uut moodi vaadata sellele probleemile? On ju võimalik, et mu igapäevane teekond tööle ühtib võõra teekonnaga? Äkki sõidan iga päev tööle üksinda ja mul ei ole midagi selle vastu, et võtta peale kaasreisijaid?

Rakenduses planeeritakse kahte režiimi: autojuhi ja reisija jaoks. Autojuhi korral avab mobiilne rakendus linna/riigi kaardi, kus autojuht võib määrata marsruudi, mida ta varsti kavatseb sõita või näiteks oma igapäevase teekonna tööle ja väljasõidu aja. Kui andmed on sisestatud, teeb autojuht need kättesaadavaks teiste kasutajate jaoks. Lisaks võib autojuht vastutasuks sõidu eest määrata mingi hinna. Inimene, kes soovib olla reisijaks sisestab oma algus- ja sihtpunkti ning vajutab otsingu nuppu. Tema teekonda võrreldakse juba lisatud, aktiivsete pakkumistega. Leitud kokkulangevuste korral kuvatakse telefoniekraanile üks või mitu varianti. Reisija ise võib valida, kellega ta soovib sõita. Valides sobiva autojuhi saadetakse temale päring. Kui autojuht aktsepteerib päringu, siis muutub tema mobiiltelefoni number nähtavaks. Reisija võib helistada talle, et täpsustada reisi detaile. Rakendusse sisenemine on võimalik läbi sotsiaalvõrgustike nagu: Facebook, Google, jne.

Tihti on autojuhtidel olemas võimalus võtta oma autole kaasreisijaid, olgu see naaber või tuttav, kellega on üks tee. Inimesed, kes on sageli sunnitud tegema pikki linnadevahelisi sõite sõidavad sageli üksinda autos. Kui iga meie riigi kodanik hakkab mõtlema meie ühistulevikule, aga mitte oma soovile autoga silma paista, siis saame koos meie linna puhtamaks muuta.

Selle rakenduse arendamine aitab meil kõigil teha väike samm, et leevendada tekitatud kahju keskkonnale.

 

Auhinnad

Võtmehoidja

T-särk

 
 

  • 2 hooandjat
  • 60€kogutud 5000€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 16.May.2014