Tantsi staariksKasutaja  Erika Kesvatera projekt kategoorias Sport

Olen 19 aastane Erika Kesvatera, kes on armastanud tantsu juba väikesest peale, kuid tegelenud sellega 4 aastat. Alustasin tantsu veel 3 neiuga (Grete Podnieks, Cristella Sumero ja Kristiina Saaron), kellega oleme saavutanud palju- oleme osalenud erinevatel tantsu- ja motivatsioonikoolitustel, mille mõtteid kasutanud ka Valga elu arengus. Oleme korraldanud Flashmobi; kirjutanud ja algatanud projekti - esimese põgenemismaja rajamine Valga linna; osalenud erinevatel maratonidel, et toetada teisi korraldajaid. Samuti motiveerinud teisi tegelema füüsilise spordiga, esinenud suurtel lavadel (Streetshowl, Valgas korraldatud üritustel- Flashmob, Noortepäev, Linnapäevad, Laste Vabariik, korvpallimängud), olnud vabatahtlik suurtel üritustel nagu Baltic Session ja puhastanud linna peal seinad graffitist puhtaks.

Vaadates kõigele sellele tagasi, tekib meil alati uusi ideid ning seekord mõtlesime, et miks mitte minna koos Camp Of Hip Hopi, koguda sealset infot ja tuua see noorteni, kellel pole võimalust minna või pole saanud informatsiooni. Projekti eesmärk on rahastada laagrimaksu, et arendada, suunata ja motiveerida laagris osalejaid tantsus kui ka teistes valdkondades. Laagri jooksul õpitakse erinevaid tantse, omandades uusi teadmisi ja oskusi. Tulemusena on tantsijad edukamad võistlustel ja suudavad sealt saadud motivatsiooni edastada oma eakaaslastele.

Kuna oleme ise pärit Valgast, siis tahaksime selle informatsiooni viia just Valgamaa inimesteni, koolitada ja viia läbi töötubasid, et julgustada ja õpetada noori kaasa haarama ja motiveerida neid tegelema sellega, mida nad elult soovivad, sest ükski unistus ei pea jääma unistuseks. Nendele, kes tegelevad tantsuga või alustavad tantsimisega, saame anda teadmisi mitte ainult algtasemel, vaid juba kõrgemal levelil.
 


 

Laagris õpime erinevaid tantsustiile, mis on algust saanud tegelikult välismaal, peamiselt Ameerikas ja mida on toodud Eestisse, et noored saaksid õppida ja arendada ennast. Stiilideks on Hip Hop, House, Popping, Waacking, Vogue, Locking, Footwork, Pantsula ja neid tulevad õpetama Sello Reuben Modiga (LAV, Aafrika), Willow (Prantsumaa), Dashaun (USA), King Charles (USA), Damon Frost (Rootsi), Shaik (USA). Need tantsijad on suurimad tantsuaredajad ja teadjad, kes teavad tantsust nii palju. Sellist informatsiooni ei leia isegi internetist, mis teebki just oluliseks selle, et me seal kohal oleksime. Lisaks sellele on nad koostööd teinud maailma suurimate staaridega nagu Rihanna ja Willow Smith.

Informatsioon, mida saame, ei kehti ainult tantsu kohta, vaid õpetatase palju eluks vajalikke teadmisi, mille peale varem ei mõelnud, näiteks toitumine, motivatsioon, enda arendamine, distsipliin, lihaste treening, koostöö jms. Näiteks käis eelmine aasta toitumise koha pealt koolitust tegemas Ott Kiivikas, kes käis ka  Kevadseminaril 2017 rääkimas kuidas unistusi ellu viia ja jõuda soovitud tulemuseni.


Camp Of Hip Hop:
http://campofhiphop.com/camp/avaleht/
https://www.facebook.com/events/236088936856221/?fref=ts

Meie tegevustest:
http://valgamaalane.postimees.ee/3720219/intervjuu-noored-kogunevad-rekordit-pustitama
http://valgamaalane.postimees.ee/3729815/pildid-valgas-prooviti-teha-rekordit-flashmobis
http://valgamaalane.postimees.ee/4087121/mang-hakkab-pakkuma-oudseid-elamusi
http://valgamaalane.postimees.ee/4140331/oudusmatk-ajas-nii-naerma-kui-ka-karjuma
http://valgamaalane.postimees.ee/4015413/abituriendid-kehastusid-eurosaadikuteks
https://www.youtube.com/watch?v=MsOeFEXd9NA
http://jjstreet.ee/?p=7205